בכל טוב יש רע ולכל דבר יש מחיר

המציאות היא מציאות, אין בה טוב ואין בה רע

המציאות היא מציאות, כמו שהעץ הוא עץ אין בו טוב ואין בו רע, יש רק מה שיש, הפרשנויות למציאות ולמה שקיים הן אישיות ונובעות ממך ומאיך שאת מספרת לעצמך את סיפור חייך.

כך גם בחלוקה בין טוב לרע – האנושיות שבך דורשת את החלוקה הזאת, כדי שאפשר יהיה לשמר את האשליה האומרת שיש לנו אפשרות להבין או לשנות את המציאות. לכן יש לנו צורך בתבניות, אותן תבניות משמרות דפוסים שברוב המקרים אינם משרתים אותך, רק את האינטרס החברתי/חינוכי/תרבותי, שהוא לא את, הוא רק האקלים שבו גדלת. ככל שהמסע לגילוי עצמי נמשך כך מתבהרת התמונה שבה שאלת חופש הבחירה הופכת רלוונטית. כשמתקיימת הבחירה באותו חופש נשגב, התבניות שאמורות לשמר ולשמור עליך, הופכות לאבן נגף והסחת דעת מהטבע האמיתי שלך. ככל שהחיבור לטבע האמיתי שבך יהיה קרוב אליך כך תוכלי לממש את טיבעה של התודעה שלך. החלק המעשי של רעיון זה נמצא כאן אימון = תרגול.

טבע התודעה מכיר רק במה שיש כפי שזה.

"לכל דבר יש מחיר"

כאשר את בוחרת דרך מתוך חופש, מתוך הכרות עצמית ומודעות פנימית, יש לצידה של בחירה זו אחריות, האחריות היא לקבל את מה שקורה ולהיות עם זה, זה לא תשלום, זה לא גורע דבר מאף אחד ולא מוסיף דבר לאיש. ברגע שמתקיימת אחריות על חייך, כי זו הדרך שבחרת מתוך כל מה שאת יודעת ומכירה, את מקיימת נאמנה לדרך שלך, ונמצאת במקום של קבלה וחמלה.

איכות ההקשבה שלך במערכות היחסים שלך, עם עצמך ועם הסביבה, משקפת את מצב היחסים עצמם, זו בחירתך ואחריותך וכשמתקיימת קבלה עצמית מלאה מתרחש לימוד, התפתחות והבנה שכל מצב באשר הוא, מגיע מתוך הדרך עצמה ולכן גם מצבים מאתגרים מזמנים תרגול של הכרות קרובה וקבלה עצמית חומלת וקשובה, ממנה מתפתחת אהבה. וזה בחינם.

אחריות אישית וקבלה עצמית מייצרים קרקע פוריה לאהבה

הוי אן ויאטנם ביום ההולדת שלה...

6

איך להפוך תסכול לגורם מניע

כור מחצבתו וכר הולדתו של התסכול הוא בתחושת חוסר שביעות רצון וטיפוח הפער בין הרצוי למצוי
2

אימון הוויתי כמניע...

עשייה הוויתית מתחוללת בדיוק כמו עונות השנה. תופעות טבע הן תמיד מדויקות ונכונות ביחס לעצמן כי זה מה שקורה
1

אימון = תרגול

אימון זו דרך להתקרב לעצמך, תוך הצגת שאלות המעוררת לחקירה פנימית. האימון מעניק מרחב מעניין שבו משתקפים פחדים ותסכולים לצד יכולות וכישורים
5

"בכל טוב יש רע ולכל דבר..."

המציאות היא מציאות כמו שהעץ הוא עץ אין בו טוב ואין בו רע יש רק מה שיש הפרשנויות למציאות ולמה שקיים הן אישיות ונובעות ממך ומאיך שבחרת לספר לעצמך את סיפור חייך
4

הקשבה כמראה למערכת יחסים

איכות מערכות היחסים שלך תלויה בתרגול יכולת ההקשבה שלך
3

"ילדי אמצע"

הקשיים שאתם מתמודדים ילדים אלה משפיעים ישירות על מצבם הנפשי והם נאלצים להשתלב במערך הקיים