אימון עסקי להצלחה - תובנה אולימפית

מה זאת הצלחה?
מי קובע את מודל ההצלחה?
איך מגיעים להצלחה?
איפה נמצאת ההצלחה?

המרוץ אחר הישגיות ומצוינות, בכל תחומי החיים, קובע ומקבע דפוסים היוצרים קריטריונים חסרי הגיון להגדרת הצלחה.

על מנת להצדיק קריטריונים אלה נוצר מערך חברתי שלם, במערכת החינוך על כל גווניה, בשוק העבודה ואף מחלחל לתוך חיינו הפרטים והחברתיים, התומך בהגדרות המצוינות הקולקטיבית ומעודד אותנו להיכנס למרוץ האין סופי להשגת יעדים דמיוניים.

לצד תנועה חברתית זו מתפתח תהליך נוסף, מקביל, המייצר הצלחות בתנאים בהם מתקיים מימוש עצמי וחיזוק כישורים ויכולות, בכלים המאפשרים התפתחות והעצמה.

במיוחד בימי הקורונה שאנו חווים, חשוב לזכור את עצמנו, לשמור על ד' אמותינו ולא לוותר על החלומות, השאיפות וההישגים החשובים לנו.

תהליך זה, מעצם היותו תהליך, מאמן אותנו להתבוננות אחרת המבחינה באפשרות להרמוניה בין היכולות שלנו, החלומות שלנו והיעדים שלנו. כאשר מתקיימת הלימה זו, נוצר מימוש ומתוכו מתאפשר דיוק הדרך ויעדיה הנתמכים בתהליך, מעגליות ספירלית המדגישה את התהליך כחלק מהיעדים ואת הדרך עצמה כמימוש החוזקות.

תהליך אימון עסקי איכותי ממנף את עצמו בסביבה שיתופית, סביבה זו מורכבת מחלוקת תפקידים מוסכמת מראש, בהם מתקיים מעמד של מאמנת ומתאמנת או מתאמן.

היכולות הבאות לידי ביטוי מתבססות על ניסיון וידע מצטבר, המשולב בהשכלה רלוונטית, קנויה או נרכשת, והתפתחות אישית. מכאן הבחירה בתפקיד האימוני, המתקבלת בהסכמה מתוך חבירה לתהליך. המאמנת מסכימה לאמן והמתאמנ/ת מסכימ/ה להתאמן.
נקודת מוצא זו מחייבת התמסרות לתהליך על כל חלקיו, מתוך נאמנות לאמת הפנימית המתבקשת.

מכאן שלמעשה השיתוף והתפקידים שבו, יכולים להתקיים רק מעצם הבחירה, ללא בחירה זו לא מתקיימים התפקידים.

במהלך האולימפיאדה האחרונה ראיתי התגלות של אותה נאמנות, ספורטאיות וספורטאים הגיעו להישגים ושברו שיאים אישיים ועולמיים, לצידם היו מאמנות ומאמנים אשר עברו איתם את הדרך.

בשביל לאמן לאליפות, צריך זה לדעת את הדרך לשם לשאוף למטרות מדוייקות, ולא לוותר גם כשעולה קושי ומגיעים משברים, כך, מתוך שיתוף פעולה נחישות ואומץ חסר פשרות, נגשים חלומות.

נחישות אמונה ושיתוף פעולה, יוצרות אליפות ומגשימות חלומות

תובנה של נ' מתאמנת להצלחה עסקית 

דילוג לתוכן